Колекційне авто ретро-копія на стенді | Wheelers

У дитинстві чи не кожен любив гратися машинками. Багато хто робить це й у дорослому віці, лише гра набуває характеру колекціонування. І якщо ти ще не став професійним збирачем колекційних масштабних моделей, але в тебе горять очі, коли бачиш брутальний Harley Davidson, ретро-скутер італійського бренду Vespa чи культові авто зі 100-річною історією, ця стаття для тебе.

Колекціонування масштабних моделей — захопливе, але непросте хобі: сотня залізних машинок може обійтися в суму нового справжнього автомобіля та перетворитися на мотлох, якщо не підходити до колекції серйозно. Утім, правильно зібрана колекція згодом дорожчає. Отож масштабні моделі — це не лише позитивні емоції, а й вдала інвестиція. Рідкі копії авто, що були зняті з виробництва, купували за копійки, а зараз вони коштують кілька тисяч доларів.

Де знайти колекційні залізні машинки, мото та скутери

Капітан очевидність у студії: найкраще замовляти масштабні моделі в інтернеті. Так, ми знаємо, що чимало колекціонерів традиційно купують мініатюрні копії авто в офлайн-магазинах чи на блошиних ринках (актуально для країн Європи та для США), куди можна прийти та годинами вибирати «ту саму»‎ модель: розглядати доступні, шукати екземпляр без дефектів, вибирати серед кількох варіантів… Однак деякі моделі справді можна придбати лише онлайн. Окрім того, в інтернет-магазинах переважно можливе повернення коштів за браковану або пошкоджену під час пересилання модель, а також обмін на інший екземпляр.

Антипорада від Wheelers: купуйте вживані моделі. Насправді ж: це ризиковано, якщо покупець та продавець живуть у різних містах. Ви не зможете приїхати та подивитися сплачену модель, при цьому, на відміну від купівлі в інтернет-магазині, велика ймовірність отримати товар з дефектами та істотними ознаками використання.

Що саме колекціонувати: поради Wheelers

Багато колекціонерів просто купують моделі, які заманеться. У цьому їхня головна відмінність від професійних збирачів — краще заморочитись якоюсь ідеєю або напрямком, побудувати колекції навколо однієї чи декількох тем: наприклад, купувати лише моделі Porsche, пікапи, траки, Harley Davidson всі моделі, перегонові автомобілі, моделі одного виробника тощо. Така колекція цінніша, ніж розрізнена, вона ж може стати хорошою інвестицією.

Замовити онлайн сьогодні можна майже будь-яку модель — екзотичні концепт-кари, спорткари та мотоцикли, якими ти міг марити в дитинстві. Зверни увагу на матеріал виготовлення й масштаб вибраного авто, мото чи скутера. Метал як основний матеріал зустрічається найчастіше, проте такі моделі дорожче коштують та більше важать ніж пластикові. Вони ж більш реалістичні та довше служать. Пластик дешевший та легший, водночас не такий міцний. З пластикової масштабної машинки можна почати знайомство з колекційними моделями.

Колекційне авто ретро-копія на стенді | Wheelers

Має значення також масштаб моделі — співвідношення її розміру до розміру реального автомобіля. Класичний масштаб 1:43 свідчить, що оригінал більше іграшки в 43 рази. Що більше масштаб, то реалістичнішою є модель. Найпопулярніші масштаби — це:

  • 1:18 — великий розмір автомобіля (довжина 30–34 см);
  • 1:43 — стандартний розмір моделі серед колекціонерів (довжина 13 см);
  • 1:60 — мініатюрні моделі (довжина 7–11 см);
  • 1:87 — найменші моделі (довжина 5 см).

Можна також зустріти моделі, виконані в масштабах 1:12, 1:28, 1:34 та інших. Усі розміри, категорії та виробники можна переглянути на сайті Wheelers. Менеджери інтернет-магазину проконсультують з усіх питань та допоможуть вибрати оптимальну модель — собі чи на подарунок. Даруй емоції, з колекційними мініатюрними авто це легко!

Популярні моделі