Масштабна модель із литого золота | Wheelers

«Чим би дитя не тішилося, аби не плакало» — мабуть, саме цим підходом керувалися творці найдорожчих масштабних моделей в історії людства. Перевір, чи готовий ти віддати круглу суму за колекційні модельки?

Дорожче — лише оригінали (але це не точно)

Серед переможців у рейтингу колекційних масштабних моделей лише одне авто виготовлено без застосування дорогоцінних матеріалів. Його ціна… результат помилки дизайнерів. Йдеться про «Рожеву пляжну бомбу» за $125 тис.

Volkswagen Beach Bomb 1969 року — Святий Грааль для колекціонерів Hot Wheels, говорячи про версію Pink Loading із заднім завантаженням. Лише невелика та невідома кількість моделей була виготовлена й передана співробітникам для тестування. У реалізації прототипу виникли проблеми, тож його довелося модифікувати. Серійною версією була Beach Bomb із боковим завантаженням.

Колекційна модель Hot Wheels, інкрустована дорогоцінним камінням | Wheelers

4-е місце — Hot Wheels з інкрустацією ($140 тис). До 40-річчя Hot Wheels власник бренду вирішив створити єдину модель авто. Mattel запросили знаменитого ювеліра Джейсона Арашебена, щоб він покрив копію автомобіля Custom Otto трьома тисячами блакитних, чорних та безбарвних діамантів, 8 рубінами та 18-каратним білим золотом. В результаті за 600 годин кропіткої праці народилася модель вартістю $140 тисяч.

3-є місце — Bugatti Veyron із 24-каратного золота ($2,9 млн). Ця «крихітка» коштує більше, ніж справжній Bugatti. Модель створили люксові дизайнери Роберт Гюльпен та Стюарт Хьюз із 24-каратного золота та платини. Ґрати радіатора інкрустовані діамантом одинарного огранювання вагою 7,2 карата. Робота зайняла два місяці. Колекціонерам доступні лише три екземпляри цього «золотого зливка на колесах».

Серед призерів рейтингу немає жодного мотоцикла. Найімовірніше тому, що Harley Davidson, всі моделі якого доступні на сайті Wheelers — готовий витвір мистецтва, самодостатній і без додаткових прикрас ;)

На другому місці влаштувався Lamborghini Aventador LP 700-4 в масштабі 1:8, який оцінили в 12 разів дорожче оригінального автомобіля. Модель за 500 годин побудував Роберт Гюльпен, колишній інженер-механік дослідницького відділу Mercedes-Benz, власник студії Robert Gülpen Engineering.

Для створення моделі машини майстер використав ювелірні метали та понад 2000 дорогоцінного каміння вартістю майже $2,5 млн. Роберт Гюльпен стверджує: «Фактично модель зроблена з чистого золота та платини. І це не модель автомобіля. Це витвір мистецтва. Кузов містить справжнє вуглецеве волокно, яке використовують в автомобілях Формули-1, колісні диски виготовлені із золота та платини, а в сидіння, кермове колесо та фари вставлені діаманти».

З моделлю, яку презентували в автосалоні у Франкфурті, пов’язані три досягнення в Книзі рекордів Гіннеса: «Найдорожча копія автомобіля», «Найнадійніша вітрина» — куленепробивна шафа і «Найдорожча емблема Lamborghini» з будь-коли створених.

Кузов, двері та капот виготовлені з карбону із золотою ниткою, обгорненої навколо волокон, світлодіоди фар — із прозорих діамантів, а задні ліхтарі — із кольорового коштовного каміння. Разом із моделлю покупець отримує шматок цегли зі стіни заводу Lamborghini в Італії, перше креслення кузова Lamborghini Aventador, деталь двигуна прототипу й зроблену з дорогоцінного каміння емблему Lambo розміром із саму модель.

Чемпіон марнославства — ще один литий Lamborghini Aventador, на 100% із чистого золота. Його автор — той самий Robert Gülpen. За ціною золотої версії можна купити 18 справжніх Aventador потужністю 700 кінських сил кожен. Будь-який із цих суперкарів принесе власнику масу задоволення від водіння. Ціна «іграшки» — $7,5 млн. За ці гроші можна купити від 500 до 900 тисяч моделей на Wheelers.com.ua :)

Колекційні, але не золоті